Błąd PrestaShop - zakresy zachodzą na siebie


Poniżej znajdziesz proste rozwiązanie jak to naprawić i uniknąć pojawiania się komunikatu w przyszłości.

Problem dotyczy sklepu PrestaShop w wersji 1.6.x i pojawia się tylko wtedy gdy ustawione zakresy wagowe wybranego przewoźnika zachodzą na siebie. Na przykład jeśli jeden zakres został ustawiony na 0 – 5 kg. a następny na 1-6 kg. to waga 4 kg pojawia się w obu powodując konflikt. Oczywiście oprogramowanie PrestaShop powinno pozwolić na edycję tego problemu ale niestety tak się nie dzieje.

procesy zachodzą na siebie prestashop

Aby wyjść z tej sytuacji w pierwszej kolejności na liście przewoźników znajdź id przewoźnika, którego problem dotyczy.

procesy zachodzą na siebie prestashop

Następnie zaloguj się do bazy danych i znajdź tabelę `ps_range_weight` (gdzie ps_ jest przedrostkiem, który może się różnić w zależności od sklepu). Następnie zlokalizuj wszystkie wiersze dla danego przewoźnika, którego problem dotyczy. Możemy to zrobić ręcznie lub wykorzystując zapytanie "SELECT * FROM `ps_range_weight` WHERE `id_carrier` = 62" gdzie 62 jest id przewoźnika (należy je podmienić, na to którego dotyczy problem).

procesy zachodzą na siebie prestashop

Następnie sprawdź gdzie ustawione przedziały na siebie nachodzą. W naszym przypadku przedział 0.5-10 nachodzi na pierwszy przedział 0-5. W związku z tym należy edytować przedział 0.5-10 tak żeby zaczynał się od 5.

procesy zachodzą na siebie prestashop

Jeśli nie ma już więcej przedziałów nachodzących na siebie, edycja danego przewoźnika powinna być już możliwa.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej