Darmowy moduł: reCaptcha dla formularza rejestracji PrestaShop


W ostatnim czasie przyszło od naszych klientów wiele zgłoszeń o pojawianie się fałszywych kont klientów w ich sklepach PrestaShop. Charakterystyczne w tym „ataku” jest podmienianie nazwiska adresem podejrzanej witryny (np. bot wstawia w miejsce nazwiska wartość: www.domena.us/2WeRD). W celu wyeliminowania problemu stworzyliśmy darmowy moduł, który zabezpiecza formularz mechanizmem reCaptcha od Google.

prestashop recaptcha registration form

W chwili pisania tego artykułu, moduł działa dla sklepu PrestaShop w wersji 1.6. Rozszerzenie było testowane w sklepach od wczesnych wersji (1.6.0.11),  do nowszych (1.6.1.19). Moduł dla sklepów w wersji 1.7 jest w trakcie pisania i powinien pojawić się niedługo. O tym fakcie powiadomimy na naszym facebooku.

W celu instalacji należy pobrać moduł z poniższego linka, następnie go zainstalować. Konieczne jest podanie dwóch kluczy z witryny reCaptcha. Wersja która była testowana to reCaptcha  2 i takie klucze należy wygenerować. Więcej informacji można przeczytać w naszym artykule o generowaniu reCaptychy dla formularza kontaktowego. Klucze należy wprowadzić w konfiguracji modułu.

prestashop recaptcha registration form

Jeśli wszystko poszło dobrze, to zabezpieczanie będzie widoczne w formularzu rejestracji oraz w ścieżce zakupowej (działa zarówno dla jednego jak i 5 kroków zakupowych). Po instalacji, koniecznie należy przetestować ścieżkę zakupową oraz zakładanie i edycję konta w sklepie PrestaShop. 

prestashop recaptcha registration form

W przypadku wystąpienia problemów wystarczy wyłączyć/odinstalować moduł. Pamiętaj! Wszystkie zmiany Twojego sklepu przeprowadzasz na własne ryzyko. Modyfikacje z jakimi się do nas zgłosisz będą przez nas wyceniane indywidualnie. Jeśli podoba Ci się nasza praca, to polub nas na Facebooku.

 

Pobierz moduł

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej