Dodanie wideo do opisu produktu PrestaShop


W tym krótkim poradniku pokarzemy jak dodać filmik z YouTube do strony z polem opisu (np. opis produktu, cms) w sklepie PrestaShop. Tym razem nie będzie potrzebny dostęp przez ftp ani dodatkowy edytor kodu. Zmiany dokonamy na przyładzie PrestaShop w wersji 1.7 ale wszystko powinno działać poprawnie również w PrestaShop 1.6.
prestashop wideo


Zaloguj się do panelu administracyjnego PrestaShop i przejdź do Preferencje->Ustawienia ogólne. Ustaw „Pozwól na iframes w polach HTML” na tak i „Użyj biblioteki HTMLPurifier” na nie i kliknij zapisz.

prestashop video

Następnie przejdź do miejsca gdzie będzie można edytować treść i wstawić wideo (cms, opis kategorii). My zrobimy to w opisie produktu. W tym celu przechodzimy do edycji wybranego produktu i szukamy przycisku „kod źródłowy”.

prestashop video

Po kliknięciu pokarze się okienko z kodem html gdzie będziemy wklejać linijkę odpowiedzialną za wyświetlanie wideo.
prestashop video

Przejdź do serwisu YouTube, do filmiku który chcesz zamieścić. Kliknij prawym przyciskiem myszki na wideo a następnie kliknij opcję „Skopiuj kod do umieszczenia na stronie” z rozwijanego menu.

prestashop video

Przejdź z powrotem do panelu sklepu i wklej w okienku kodu źródłowego linijkę z youtube. Nie zapomnij zapisać ustawień.

W opisie produktu powinno już wyświetlać się wideo, natomiast może ono być ni do końca dobrze sformatowane, szczególnie pod kątem szerokości. W celu lepszego wyświetlania można pozmieniać wysokość i szerokość filmiku (np. width=”100%”, height=”auto”). W celu bardziej zaawansowanego wyświetlania pod urządzenia mobilne polecam tutoriale tutaj lub tutaj. Możemy również pokusić się o wyłączenie opcji autoplay poprzez wykasowanie jej z kodu.

<iframe width="1280" height="720" src="https://www.youtube.com/embed/-m_HB1_2Bek" frameborder="0" allow="encrypted-media"></iframe> 


 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej