Dodatkowy, dolny opis kategorii - darmowy moduł - PrestaShop 1.6


Sporo osób pytało nas o możliwość dodawania spersonalizowanego opisu w dolnej części opisu kategorii. Domyślnie PrestaShop pozwala na dodanie tekstu jedynie w górnej części kategorii. Poniżej załączamy darmowy moduł, który rozwiązuje powyższy problem. Na chwilę obecną rozszerzenie jest dostępne dla PrestaShop w wersji 1.6. Oprócz instalacji, moduł wymaga dodania hooka a wszystko zostało opisane poniżej.


free module additional category description Prestashop

Warto wspomnieć, że moduł wykorzystuje nadpisywanie domyślnych klas PrestaShop. Jeśli inny moduł wykorzystuje te same klasy, może to uniemożliwiać korzystanie z proponowanego rozszerzenia.

Na wstępie pobierz moduł z odnośnika na dole tej strony. Po pobraniu zaloguj się do panelu administracyjnego Twojego sklepu. Przejdź na podstronę modułów. Kliknij „Dodaj nowy moduł”, następnie kliknij „Wybierz plik” i wybierz wcześniej ściągnięty plik. Teraz kliknij „Prześlij moduł”. Następnie zainstaluj moduł.


free module additional category description Prestashop 1

Po instalacji możesz dodać dodatkowy opis w dowolnej kategorii. W tym celu wejdź w „Katalog”, ”Kategorie” i następnie w edycję kategorii. W dolnej części jest w pełni funkcjonalny edytor, w którym możesz dodać dodatkowy opis.

Następnie będzie potrzebne dodanie hooka w miejscu gdzie ma pojawić się opis. W tym celu zaloguj się przez ftpa na serwer, gdzie znajduje się sklep i znajdź plik category.tpl, który znajduje się w lokalizacji themes/TWÓJ_SZABLON/. Otwórz go do edycji.

Przed zamknięciem ostatniego „ifa” dodaj linijkę:

{hook h="displayPrestaProsCategoryBottom" category=$category}


free module additional category description Prestashop 4
Zapisz plik. Jeśli zostały wprowadzone jakieś dodatkowe opisy kategorii i nie są one widoczne w sklepie, to warto wrócić do panelu administracyjnego i wyczyścić chache. Można to zrobić w zakładce „Parametry zaawansowane” → „Wydajność” → „Wyczyść pamięć podręczną”.


free module additional category description Prestashop 3

Pamiętaj! Wszystkie zmiany Twojego sklepu przeprowadzasz na własne ryzyko. Jeśli podoba Ci się nasza praca, to polub nas na Facebooku.

 

Pobierz moduł

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej