Jak zalogować się do panelu administracyjnego PrestaShop


Zalogowanie się do panelu administratora (tzw. back office) wbrew pozorom wcale nie jest zadaniem takim łatwym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Najwięcej problemu z tym zadaniem będą miały osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały ze sklepów internetowych i panelu CMS. Szczególnym „utrudnieniem” jest dodanie do nazwy linka do logowania losowego ciągu znaków mającego poprawić bezpieczeństwo. Taka operacja następuje podczas instalacji sklepu.


logowanie do panelu administracyjnego prestashop


Jak zalogować się do panelu administracyjnego PrestaShop?

Aby zalogować się do panelu administratora PrestaShop należy znaleźć odpowiedni link i wprowadzić go w przeglądarce internetowej (np: www.adres-twojego-sklepu.pl/admin12345).

Unikalny link będzie podany podczas instalacji i warto go wtedy zapisać. Jeśli instalacja była przeprowadzona na serwerze przez Installatrona, to w liście zainstalowanych aplikacji będzie znajdował się odnośnik do panelu administracyjnego.

logowanie do panelu administracyjnego prestashop - installatron


Inną metodą na odnalezienie odnośnika do panelu administracyjnego jest połączenie się przez klienta ftp do serwera gdzie zainstalowany jest sklep PrestaShop i poszukanie katalogu zawierającego w nazwie ciąg „admin”. Katalog wskazuje również ścieżkę jaką należy wpisać w adresie url aby przejść do okienka logowania panelu administracyjnego (np: www.adres-twojego-sklepu.pl/admin12345).

Przy sprawdzaniu lokalizacji katalogu panelu (przez ftp) warto zmienić jego nazwę. Trudniejsza nazwa utrudni próby włamania do panelu admina. Należy oczywiście pamiętać, że po takiej zmianie zmieni się link do logowania.


Dane dostępowe

Do logowania wymagany jest podany wcześniej adres e-mail oraz hasło, które także podaliśmy podczas instalacji sklepu PrestaShop. Jeżeli nie pamiętamy hasła, to należy kliknąć na "Zapomniałem hasła", dzięki czemu będzie możliwa jego zmiana. Jeżeli login i hasło zostaną podane prawidłowo, to uzyskamy dostęp do panelu administratora.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej