Największe sklepy internetowe PrestaShop


W poszukiwaniu odpowiedniej platformy dla sklepu internetowego z rozbudowanym asortymentem, zakładaną dużą liczbą odwiedzin i składanych zamówień, przedsiębiorcy często zastanawiają się czy PrestaShop jest w stanie sprostać ich oczekiwaniom. Sprawdzamy więc konkretne przykłady dużych sklepów, które skutecznie funkcjonują korzystając z rozwiązań PrestaShop.

Duże sklepy stawiają na PresaShop – z czego to wynika?

PrestaShop to powszechnie stosowany system zarządzania sklepem internetowym, cieszący się popularnością wśród ponad 280 000 e-commerce'ów na całym świecie, w tym wielu dużych i wymagających przedsiębiorstw.

W przypadku dużych sklepów internetowych, oczekiwania stawiane przed platformą e-commerce są znacznie wyższe. PrestaShop nie bez powodu stanowi więc częsty wybór dla zarządzających, oferując elastyczność w dostosowywaniu wyglądu, funkcjonalności, automatyzacji i integracji sklepu internetowego w sposób praktycznie nieograniczony. Ta wszechstronność pozwala dostosować sklep do indywidualnych potrzeb właściciela oraz profilu klienta danego e-commerce.

W przypadku dużych sklepów internetowych, istnieje większe zapotrzebowanie na optymalizację interfejsu użytkownika (UI) oraz doświadczenia użytkownika (UX). Nawet minimalny wzrost konwersji zaledwie o 1% w sklepie tego kalibru może generować znaczne zyski, osiągające nawet kilkaset tysięcy złotych miesięcznie.

Ważnym aspektem w dużych sklepach jest również możliwość automatyzacji rutynowych zadań, co skutkuje skróceniem czasu potrzebnego do realizacji zamówień, zmniejszeniem liczby błędów oraz ograniczeniem kosztów zatrudnienia wielu pracowników.

Z tego powodu często zadawane są pytania dotyczące zdolności platformy PrestaShop do efektywnej obsługi dużej liczby użytkowników, produktów i transakcji.

Sklepy zbudowane na Prestashop funkcjonujące na rynku międzynarodowym

#1 Lacoste (lacoste.ma)

lacoste

Lacoste, firma z bogatym dziedzictwem, specjalizuje się nie tylko w produkcji wysokiej jakości odzieży, ale również oferuje obuwie, okulary, zegarki i perfumy. Jest to marka odzieżowa, która odnosi się do stylu życia nawiązującego do dziedzictwa tenisowego, które pozostaje niezwykle charakterystyczne.

Strona jest przejrzysta, elegancka, stawiająca na prezentację oferowanych produktów. Nawigacja jest transparentna, a całość wyjątkowo intuicyjna.

#2 Decathlon (decathlon.ma)

decathlon

Jedna z odsłona znanej na całej świecie marki sportowej Decathlon, również została utworzona z wykorzystaniem silnika PrestaShop. Strona jest dynamiczna, pozostając intuicyjną. Wyposażona w szereg użytecznych funkcji zachęca do podróżowania po stronie. Nic tu nie wzbudza podejrzeń, a cały proces zakupowy jest godny zaufania.

#3 Sklep zespołu Behemoth (behemoth-store.com)

Tu mamy markę muzyczną z kręgu death i pagan metalu wyraźnie rozpoznawalną na całym świecie wśród fanów gatunku. Sam sklep zachowuje gatunkową estetykę, ale nie zapomniano w nim o intuicyjności, łatwej nawigacji a potwierdzeniem wartości marki jest prezentowany wizerunek lidera zespołu.

#4 Sklep drużyny piłkarskiej Olympique Lyonnais (boutique.ol.fr)

Nawiązujący wyraźnie do barw drużyny z Lyonu, e-sklep zachowuje w ten sposób identyfikację wizualną marki. Sklep ma sportowy charakter, wyraźnie prezentuje kolekcje oficjalnych koszulek, w których drużyna z Francji rozgrywa mecze, a także te służące podczas treningu. Świetnie wyeksponowane są grupy wiekowe oraz podział ubioru na płeć.

Sklepy zbudowane na Prestashop funkcjonujące na polskim rynku

#1 Jean Luis David (sklep.jld.pl)

Światowa marka w polskiej odsłonie. Tu miało być elegancko i PrestaShop jak najbardziej spełnia oczekiwania globalnej marki modowej. Produkty są prezentowane przejrzyście, kategorie łatwo nawigują do odpowiednich grup produktów.

#2 Rowerzysta.pl

E-sklep Rowerzysta zdecydowanie postawił na marki cenione w świecie kolarskim. Priorytetem sklepu online jest zapewnienie klientom dostępu do produktów komfortowych, jak i gwarantujących bezpieczeństwo podczas jazdy.

#3 Zoo24.pl

zoo24

Wyraźnie i logicznie prezentowane kategorie, znaczniki zaufania widoczne above the line (od razu po wejściu na stronę), informacje o promocjach, programie lojalnościowym, minimum logistycznym. Zoo24 wykorzystuje wszelkie narzędzia do tego, by natychmiast wzbudzić zaufanie u odwiedzającego sklep użytkownika.

#4 Prezent Marzeń (prezentmarzen.com)

Prezent Marzeń, działający od 2009 roku, oferuje ponad 2200 niezapomnianych atrakcji, takich jak skoki ze spadochronem, jazda super samochodami czy loty balonem. Doskonałe prezenty na każdą okazję, spełniające oczekiwania klientów poszukujących wyjątkowych przeżyć.

Platforma PrestaShop cieszy się ogromną popularnością, obsługując niemal 300 tysięcy e-sklepów na całym świecie. Te sklepy wyróżniają się indywidualnym designem i funkcjonalnościami, umożliwiającymi skuteczną sprzedaż online.

Planując więc uruchomienie własnego sklepu internetowego, PrestaShop jawi się jako doskonały wybór. Nasza firma specjalizuje się w tworzeniu i rozwijaniu sklepów opartych na tej platformie, zapewniając solidne wsparcie w ekspansji biznesu online.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej