Edycja limitów znaków dla stron CMS w PrestaShop i zmiana limitu długości tytułu i opisu produktu.


Jedną z niekwestionowanych zalet sklepu opartego o silnik PrestaShop 1.7 jest otwartość tego systemu i możliwości wprowadzania wielu zmian. Każdy jest w stanie dostosować sklep do swoich potrzeb i wymagań. Dziś dowiesz się jak edytować limity liczby znaków w szczegółach produktu oraz na stronach statycznych w PrestaShop 1.7.

Wprowadzając nowy produkt do sklepu PrestaShop 1.7 domyślnie ustawione są limity:

  • Nazwa nowego produktu – 129
  • Podsumowanie (krótki opis produktu) – 800 
  • Opis – 21844 
  • Limit dla stron CMS wynosi 21844 znaki.

Zmiana liczby dostępnych znaków dla pola podsumowanie produktu

Najłatwiej, i najszybciej, można zmienić limit dla krótkiego opisu produktu czyli podsumowania. W panelu administracyjnym sklepu, w sekcji Konfiguruj, wybierz Preferencje, następnie Produkty. Na nowo otwartej stronie przejdź do pola "Maksymalna wielkość podsumowania produktu". Wartość 800 zmień na dowolną, wybraną przez siebie liczbę i kliknij zapisz. 

Prestashop 1.7 limit znaków

Zmiany pozostałych wartości dokonuje się w plikach sklepu na koncie FTP.

Edycja limitu znaków dla opisu produktu i stron CMS

Aby zmienić limit znaków opisu w PrestaShop 1.7 oraz limit znaków dla stron CMS w PrestaShop musisz dokonać zmian w miejscu \src\PrestaShopBundle\Form\Admin\Type\FormattedTextareaType.php w linii 44. 

zmiana długiego opisu produktu prestashop 17

W miejscu const LIMIT_TEXT_UTFS = 21844 podmień wartość 21844 na wybraną przez siebie nową liczbę. Pamiętaj, że zmiana ta dotyczy zarówno limitu dla opisu produktu jak i długości opisu strony statycznej. 

Zwiększenie liczby znaków dla tytułu produktu

Domyślnie długość nazwy produktu to 129 znaków. Ścieżka do pliku: \src\PrestaShopBundle\Form\Admin\Product\ProductInformation.php. Tytuł ten nie może być także krótszy niż 3 znaki. Widełki można zmienić w linii 168 new Assert\Lenght ([‘min’ => 3, ‘max’ => 129]),

zmiana dlugosci nazwy produktu prestashop 1.7

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej