Case study Zo-han


PrestaShop Zo-han

Zo-han to polska marka oferująca oryginalne printy na ekskluzywnej odzieży sportowej. Pan Mariusz realizował u nas usługę upgrade-u PrestaShop z wersji 1.6 do najnowszej 1.7 wraz z odświeżeniem grafiki sklepu.

Upgarde z wersji 1.6 do 1.7 nie jest prostym zadaniem. Wymaga migracji zarówno danych, jak i modułów. Można przyjąć, że sklep jest właściwie tworzony na nowo. W przypadku tego typu zleceń, dla bezpieczeństwa i nieprzerwanego funkcjonowania sklepu, migracje wykonujemy przynajmniej dwukrotnie. Po raz pierwszy po skonfigurowaniu nowej wersji sklepu oraz po raz drugi, tuż przed finalnym uruchomieniem nowej strony. Szczególną uwagę należy zwrócić na właściwe przeniesienie linków oraz wykorzystywanych modułów. Ważne są wszystkie dotychczas wprowadzane zmiany, gdyż mogą one wpłynąć na nieprawidłowy przebieg migracji. Rzeczone zmiany mogły być dokonywane przykładowo w domyślnych kontrolerach, a nie przy pomocy modułów, czy nadpisań – te informacje są niezwykle ważne dla devlopera. Tego typu nieprawidłowe implementacje wymagają szczególnego sprawdzenia w procesie migracji. W przypadku sklepu zo-han obyło się na szczęście bez większych problemów.

Prac związanych z wyglądem sklepu sklepu zo-han było bardzo dużo. Zlecenie obejmowało zaprojektowanie i wdrożenie dedykowanej szaty graficznej, oddającej styl i ducha marki. Zmiany designu obejmowały:

  • wdrożenie menu z elementami htmlowymi,
  • horyzontalną zmianę filtrów,
  • wdrożenie feeda instagramowego,
  • prezentację zdjęć produktowych w formie poziomego slidera,
  • wdrożenie zaawansowanego one page checkoutu.

Wszystkie prace obejmowały implementację 14 naszych autorskich modułów.

Po lewej - stara wersja sklepu. Po prawej - nowa.

PrestaShop Zo-han

Wygląd nowego sklepu

PrestaShop Zo-han

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej