PrestaShop 1.7 – Indeksacja produktów w wyszukiwarce


Szybka wskazówka dotycząca domyślnej wyszukiwarki produktów na sklepie PrestaShop 1.7. Jeżeli zastanawiasz się co zrobić, gdy produkt się nie wyszukuje na sklepie lub po prostu chcesz ręcznie dodać produkty do indeksu zapoznaj się z naszym poradnikiem PrestaShop.

Dodając nowy produkt do swojego sklepu na PrestaShop 1.7 może zdarzyć się tak, że nie będzie on wyszukiwany na stronie. Dzieje się tak ponieważ standardowa wyszukiwarka w PrestaShop 1.7 nie przeszukuje całej bazy produktów, a zaledwie indeks zawierający skrócony wykaz produktów. W domyślnych ustawieniach, każdy nowy produkt jest z automatu dodawany do indeksu. Czasami jednak produkt nie zostanie zapisany w indeksie albo pojawi się w nim ze znacznym opóźnieniem. Aby szybko naprawić ten „błąd” zaloguj się do Panelu Administracyjnego. W menu po lewej stronie wybierz sekcję Konfiguruj, Preferencje i Szukaj. 

Na nowo otwartej stronie w sekcji Indeksowanie masz do wyboru dwie opcje:

  • Dodaj brakujące produkty do indeksu – system uzupełni indeks o brakujące pozycje,
  • Przebuduj cały indeks – system utworzy nowy indeks, zawierający wszystkie produkty ze sklepu PrestaShop. 

prestashop dodawanie produktów do indeksu

Aby zminimalizować możliwość rozbieżności pomiędzy asortymentem w systemie sklepu a produktami wyświetlanymi na froncie warto ustawić cron-a. Po stronie serwera dodaj zadanie harmonogramu korzystające z adresu URL podanego w Panelu Administracyjnym Twojego sklepu PrestaShop i ustaw aktualizację według własnych preferencji. Zalecamy ustalenie aktualizacji co 24h, najlepiej w godzinach nocnych gdy na sklepie nie są wprowadzane żadne zmiany. 

prestashop automatyczne indeksowanie produktów

Włączanie i wyłączanie automatycznej indeksacji produktów w PrestaShop 1.7 znajduje się poniżej linków do ręcznej przebudowy indeksu. Ustawiony suwak na pozycję TAK oznacza włączenie automatycznej indeksacji produktów. 

prestashop wyszukiwarka cron

Para garantizar la máxima comodidad a los usuarios al utilizar el sitio web, esta página utiliza archivos de cookies. La información detallada está disponible en nuestro Política de privacidad. Hacer clic " Estoy de acuerdo", para que esta información ya no se muestre