Moduł newslettera w PrestaShop 1.7


Każdy sklep PrestaShop 1.7 posiada wbudowany, podstawowy moduł do obsługi sekcji „newslettera”. Moduł subskrypcja biuletynu (newsletter subscription) pozwala na zarządzanie listą klientów zapisanych do biuletynu.

Aby przejść do ustawień modułu w menu wybierz Ulepszenia, Moduły i Module Manager. W wyszukiwarkę wpisz newsletter i wciśnij enter. Wybierz moduł subskrypcja biuletynu i naciśnij konfiguruj.

PrestaShop 1.7 moduł newsletter

Moduł podzielony jest na 4 sekcje odpowiedzialne za:

  • Ustawienia zapisu do newslettera
  • Wyszukiwania adresów e-mail
  • Zarządzanie adresami e-mail
  • Eksport adresów e-mail

 

Sekcja ustawienia modułu newsletter subscription w PrestaShop 1.7

Pierwsza opcja odpowiada za potwierdzenie zapisu do newslettera. Po zaznaczeniu tak, klient zapisujący się do usługi dostanie maila z prośbą o weryfikację adresu.

Druga opcja odpowiada za wysłanie na adres subskrybenta wiadomości potwierdzającej zapis do newslettera.

W oknie powitalny bon rabatowy można wpisać kod rabatowy uprawniający do zniżki na zakupy w sklepie. Kod ten będzie wysyłany klientom mailowo po zapisaniu się do newslettera. Więcej o generowaniu kodów rabatowych w PrestaShop 1.7.

Warunki newslettera to formułka wyświetlana na stronie sklepu przy oknie do zapisu do biuletynu.

 

Sekcja szukaj adresów w PrestaShop 1.7 

Szukaj adresów odpowiada za ręczne wyszukiwanie konkretnego adresu.

 

Sekcja zapisy do newslettera w PrestaShop 1.7

Zapisy do newslettera do lista osób zapisanych do subskrypcji biuletynu.

 

Sekcja eksportuj adresy klientów w PrestaShop 1.7 czyli Jak wyeksportować listę osób zapisanych do wbudowanego newslettera w PrestaShop 1.7

Ostatnia sekcja służy do eksportu adresów do listy w formacje .csv. Eksport listy osób zapisanych do wbudowanego newslettera w PrestaShop 1.7. to szybka operacja. Z rozwijanej listy wybierz kraj oraz grupę subskrybentów i naciśnij przycisk eksportuj plik csv.

  • Lista kraj klienta – z rozwijanej listy możesz wybrać kraj, z którego mają pochodzić klienci. Jeżeli rozsyłasz newsletter w kilku językach, funkcja ta jest niezwykle przydatna.
  • Subskrybenci newslettera – pozwala na filtrowanie subskrybentów w zależności od założonego konta na sklepie.
  • Subskrybenci ofert partnerskich - pozwala na filtrowanie subskrybentów w zależności od faktu, czy zgodzili się na udostępnienie danych firmom partnerskim czy też nie. 

konfiguracja modułu zapis do newslettera

Integracja PrestaShop z mailchimp tu.

Para garantizar la máxima comodidad a los usuarios al utilizar el sitio web, esta página utiliza archivos de cookies. La información detallada está disponible en nuestro Política de privacidad. Hacer clic " Estoy de acuerdo", para que esta información ya no se muestre