PrestaShop 1.7 – Jak włączyć i zarządzać trybem - Przerwa techniczna


Tryb przerwy technicznej czy też konserwacji jest niezastąpionym narzędziem podczas wprowadzania jakichkolwiek zmian w Twoim sklepie PrestaShop. Włączasz go aby spokojnie przeprowadzić niezbędne zmiany bez konieczności narażania klientów na problemy z funkcjonowaniem serwisu. Dzięki temu, zmiany wprowadzone zostają bez większych problemów a Klientom nikt nie zakłóca procesu składania zamówień. I co najważniejsze, żadne zamówienie nie zostanie pominięte czy zagubione w ramach prac serwisowych. Pamiętaj aby korzystać z tego jakże praktycznego ustawienia.

Aby włączyć tryb techniczny w pierwszej kolejności zaloguj się do panelu administracyjnego swojego sklepu. W lewym menu przejdź do sekcji Konfiguruj (configure), następnie Preferencje (shop parametrs) i Ogólny (general). Otworzy się nowy panel. U góry wybierz sekcję Przerwa techniczna (maintenance).

prestashop 1.7 przerwa techniczna wygląd

Włącz sklep (enable shop) służy do włączania i wyłączania sklepu online. Aby przejść w tryb przerwy technicznej wybierz opcję Nie (No). 

włączanie i wyłączanie przerwy technicznej prestashop 1.7

Adres IP do zarządzania (maintenance IP) to miejsce, w którym możesz podać adresy IP użytkowników, którzy mają mieć dostęp do serwisu pomimo trwania prac. Aby dodać swój adres IP naciśnij +dodaj mój IP (+Add my IP) i kliknij zapisz. Aby dodać więcej adresów IP, które mają mieć dostęp do aktualizowanego sklepu wprowadź je oddzielając kolejno przecinkiem. Dzięki temu, wszystkie dodane urządzenia na bieżąco mogą logować się do sklepu a ich użytkownicy obserwować wprowadzane zmiany. 

prestashop 1.7 dodawnie adresu ip przerwa techniczna

Ostatnia część to Niestandardowy tekst przerwy (custom maintenance text). Możesz wpisać tu krótki komunikat, który będzie wyświetlany klientom odwiedzającym Twój sklep podczas aktualizacji. Warto tu poinformować o trwających pracach, przeprosić za niedogodności i zapewnić o szybkim powrocie witryny. W domyślnych ustawianiach PrestaShop w wersji 1.7 długość tekstu informacyjnego może liczyć aż 21.844 znaki, jednak nie warto wykorzystywać tego limitu. :)

prestashop 1.7 komunikat na stronę z informacją o przerwie technicznej

Przerwa techniczna a kopia sklepu

Tryb konserwacji polecany jest szczególnie do stosowania na kopii sklepu. Podczas wprowadzania dużych zmian, zwłaszcza na prężnie funkcjonujących sklepach, warto wszelkie prace przeprowadzać właśnie na kopii. Oryginalną domenę pozostaw bez zmian aby nieprzerwanie funkcjonowała tak jak dotychczas. Aktualizację, zmiany lub naprawy testuj na kopi sklepu, którą możesz na bieżąco kontrolować i w razie błędu lub przedłużających się prac nie wpłynie to na Twój biznes. Tutaj dodaj adresy IP, które będą mieć bieżący dostęp do witryny. Jeżeli wszystkie zmiany będą wprowadzone a sklep będzie działał poprawnie wprowadź ponownie zmiany na oryginalnej witrynie sklepu. 

 

Para garantizar la máxima comodidad a los usuarios al utilizar el sitio web, esta página utiliza archivos de cookies. La información detallada está disponible en nuestro Política de privacidad. Hacer clic " Estoy de acuerdo", para que esta información ya no se muestre