PrestaShop 1.7 – tłumaczenie sklepu - Tłumaczenia e-maila


Sklep PrestaShop 1.7 daje ogromne możliwości dostosowania do własnych potrzeb. Dzięki temu, każdy sklep jest wyjątkowy i skrojony na miarę branży, klientów i bieżących trendów. Dzięki prostej funkcjonalności Tłumaczenia w PrestaShop 1.7 możesz edytować praktycznie każdy fragment tekstu na froncie sklepu, a także automatyczne maile wysyłane do Klientów. 

W panelu administracyjnym w menu po lewej stronie wybierz Ulepszenia, Międzynarodowy a następnie Tłumaczenia. Tutaj dostępne będzie 5 opcji:

PrestaShop 1.7 email translations

Dziś zajmiemy się tłumaczeniem e-maili w PrestaShop 1.7. Tutaj znajdują się wszystkie treści, które za pomocą maili trafiają do Klientów bezpośrednio z Twojego sklepu. Można edytować więc wiadomości powitalne, informacje dotyczące zamówienia czy też potwierdzenie płatności. W sumie znajduje się tu 70 szablonów wiadomości e-mail powiązanych z działaniem systemu oraz 34 e-maile modułów. 

W zakładce Modyfikuj Tłumaczenia wybierz:

  • Rodzaj tłumaczenia: Tłumaczenia e-maila
  • Wybierz typ zawartości e-mail: Temat lub Treść
  • Wybierz swój szablon: Classic (lub inna nazwa bieżącego szablonu)
  • Wybierz swój język: Polski (Polish)

I kliknij Modyfikuj.

Prestashop 1.7 email

Na nowo wyświetlonej stronie wybierz Wiadomości email powiązane z działaniem systemu, a następnie z listy 70 szablonów wybierz ten, który chcesz edytować. Rozpoczynając przygodę z nowym sklepem warto przejrzeć wszystkie szablony, czy nie występują w nich błędy. Szablon potwierdzenia zamówienia (order_conf) w większości został domyślnie przetłumaczony na język polski poprawie z wyjątkiem fragmentów z podziękowaniem za zakupy, informacją o podatku oraz informacją o historii zamówień. Aby to zmienić wybierz edytuj wersję HTML i wprowadź nowy tekst. Na koniec kliknij zapisz i zostań lub zapisz. 

Prestashop 1.7 tłumaczenia maili

Prestashop 1.7 tłumaczenie maili

W zależności od wybranego języka tłumaczenia mogą być mniej lub bardziej poprawne. Ważne jest więc, aby przebrnąć przez wszystkie szablony już na samym początku unikając w ten sposób nieprzetłumaczonych lub źle przetłumaczonych wiadomości.

Warto zwrócić uwagę na wybrany we wcześniejszym kroku typ zawartości e-mail. Wybierając Temat zyskujesz dostęp do tematów wysyłanych wiadomości e-mail, a wybierając Treść do treści tych wiadomości. Aby szablony były poprawie skonfigurowane należy sprawdzić zarówno tematy jak i treści maili. 

 

Para garantizar la máxima comodidad a los usuarios al utilizar el sitio web, esta página utiliza archivos de cookies. La información detallada está disponible en nuestro Política de privacidad. Hacer clic " Estoy de acuerdo", para que esta información ya no se muestre