PrestaShop 1.7 – Ustawienia dostępnych metod płatności


W najnowszej wersji sklepu PrestaShop 1.7. funkcjonalność odpowiedzialna za przypisywanie metod płatności do poszczególnych segmentów sklepu jest opcją już wbudowaną w silnik. W przeciwieństwie do poprzednich wersji, wersja 1.7, nie wymaga instalowania dodatkowego modułu Ship2Pay. 

Aby ustalić dostępne metody płatności w PrestaShop zaloguj się do Panelu Administracyjnego swojej Presty. W lewostronnym menu wybierz Ulepszenia (Improve), Płatności (Payment) i Preferencje (Shop Parameters).

prestashop 1.7 metody platnosci

Na nowej stronie dostępne będą 4 sekcje odpowiedzialne za poszczególne tematy związane z płatnościami w sklepie:

  • Ograniczenia waluty (Currency restrictions),
  • Ograniczenia grupy (Group restrictions),
  • Ograniczenia kraju (Country restrictions),
  • Ograniczenia przewoźnika (Carrier restrictions).

Dostępne metody płatności uzależnione są od modułów płatności zainstalowanych w Twoim sklepie. Jeżeli na przykład sklep oferuje płatność DotPay, PayU i PayPal to każdą z tych metod można przypisać do wybranych grup klientów, walut czy krajów wysyłki. 

 

Ograniczenia Waluty

 

W tej sekcji możesz określić dostępne metody płatności dla ustalonych na sklepie walut. 

prestashop 1.7 ograniczenia waluty

 

Ograniczenia Grupy

 

W ograniczeniach grupy przypisuje się konkretne metody płatności dla poszczególnych grup klientów – gość, odwiedzający, klient, hurt – lub innych zdefiniowanych na potrzeby sklepu grup. 

prestashop 1.7 ograniczenia grup

 

Ograniczenia Kraju

 

W tej części określa się dostępne metody płatności dla poszczególnych krajów, do których sklep wysyła swój towar. 

prestashop 1.7 ograniczenia kraju

 

Ograniczenia Przewoźnika

 

Analogicznie jak w poprzednich sekcjach, w ograniczeniach przewoźnika, przypisuje się metody płatności dla poszczególnych przewoźników. Tutaj do wybranego kuriera można także przypisać opcję „za pobraniem” lub całkowicie ją wykluczyć z dostępnych metod płatności. 

prestashop 1.7 ograniczenia przewoźnika

Para garantizar la máxima comodidad a los usuarios al utilizar el sitio web, esta página utiliza archivos de cookies. La información detallada está disponible en nuestro Política de privacidad. Hacer clic " Estoy de acuerdo", para que esta información ya no se muestre