Formularz rejestracji PrestaShop 1.7 – usunięcie pola płeć z formularza


Podczas zakładania konta PrestaShop 1.7 w swoich domyślnych ustawieniach wymaga od użytkownika podania płci. Do wyboru mamy dwa tytuły osobowe Pan i Pani, i brak możliwości pozostawienia tego pola pustego. I tu pojawia się pytanie – jak to często zbędne pole usunąć? 

prestashop 17 formularz rejestracji

Aby usunąć pole płeć w formularzu rejestracyjnym w PrestaShop 1.7 zaloguj się do swojego panelu administracyjnego. W menu po lewej stronie, w części Konfiguruj wybierz Preferencje, a następnie Klienci. Na nowo otwartej stronie przejdź do zakładki tytuły. 

prestashop 17 formularz rejestracji

Domyślnie w panelu wgrane są dwie opcje do wyboru: Pan i Pani. W tej części panelu można oba tytuły usunąć lub edytować. Można także w razie potrzeby dodać inne, nowe tytuły.  Aby usunąć wybrany tytuł naciśnij małą strzałkę w dół, obok komendy edytuj. Z rozwijanego menu wybierz usuń i zatwierdź wybór. 

prestashop 17 formularz rejestracji prestashop 17 formularz rejestracji

 

Po usunięciu obu wartości, w formularzu rejestracyjnym znika pole Nazwa kontaktu.

prestashop 17 formularz rejestracji

 

Dodawanie nowej nazwy kontaktu

Aby dodać nowe pole w formularzu w prawym, górnym rogu wybierz +Dodaj nowy tytuł osobowy.

prestashop 17 formularz rejestracji

Dla nowego tytułu możesz dodać unikatową nazwę, przypisać płeć oraz dodać obrazek. 

Alternatywna metoda usuwanie pól Pan i Pani wymaga zmian w kodzie. W katalogu sklepu znajdź i otwórz plik o nazwie classes/form/CustomerFormatter.php. Przejdź do fragmentu odpowiedzialnego za element formularza związany z płcią:

prestashop 17 formularz rejestracji

Zakomentuj niepotrzebny fragment w następujący sposób:

prestashop 17 formularz rejestracji

Po dokonaniu zmian pamiętaj, aby usnąć pamięć podręczną cache. 

Para garantizar la máxima comodidad a los usuarios al utilizar el sitio web, esta página utiliza archivos de cookies. La información detallada está disponible en nuestro Política de privacidad. Hacer clic " Estoy de acuerdo", para que esta información ya no se muestre