PrestaShop 1.7 – zmiana kolejności produktów w widoku kategorii


Domyślną kolejność produktów na sklepie PrestaShop 1.7 ustawia się w menu Preferencje -> Produkty -> sekcja Podział na strony. Dobrze jest wybrać na przykład sortowanie od najnowszych do najstarszych czyli Domyślne sortowanie wg: „Data dodania produktu”. Dzięki temu zabiegowi nowości są wyświetlane w pierwszej kolejności i stali Klienci mają łatwy wgląd w nowy asortyment sklepu. 

PrestaShop 1.7 domyślne sortowanie według

Kolejność tą można jednak dowolnie zmieniać i kształtować według własnych upodobań, nie polegając na ustawieniach domyślnych. Dziś prezentujemy krótki poradnik jak szybko i łatwo zmienić kolejność produktów na sklepie PrestaShop w wersji 1.7. Domyślne sortowanie wg ustaw na opcję „Pozycja wewnątrz kategorii”. Następnie w panelu administracyjnym w menu po lewej stronie wybierz sekcję Sprzedaż -> Katalog i Produkty. 

PrestaShop 1.7 edycja kolejności produktów

Na nowo otwartej stronie z rozwijanego menu u góry wybierz Filtruj według kategorii i zaznacz interesującą Cię kategorię w drzewku kategorii. 

PrestaShop 1.7 filtrowanie według kategorii przy zmianie kolejności produktów

Po wybraniu kategorii, na której będziesz dokonywać zmian kolejności wyświetlanych produktów ukarze się nowa strona z produktami znajdującymi się w tej właśnie kategorii. Naciskając przycisk Zamów ponownie (niefortunne tłumaczenie z języka angielskiego) przejdziesz do tabeli edycji. 

PrestaShop 1.7 przejście do edytowania kolejności produktów

W kolumnie Pozycja przedstawiona jest bieżąca kolejność produktów ze sklepu PrestaShop. Aby ją zmienić wystarczy złapać za strzałki i przeciągnąć produkt na nowo wybrane miejsce docelowe. Po dokonaniu wszystkich zmian kliknij zapisz & odśwież. 

PrestaShop 1.7 edytowanie kolejności produktów

 

Uwaga!

Jeśli po wprowadzeniu zmian nie widzisz ich na swoim sklepie, pamiętaj aby wyczyścić pamięć podręczną (Konfiguruj -> Zaawansowane -> Wydajność -> wyczyść pamięć podręczną).

PrestaShop 1.7 czyszczenie pamięci podręcznej

 

Para garantizar la máxima comodidad a los usuarios al utilizar el sitio web, esta página utiliza archivos de cookies. La información detallada está disponible en nuestro Política de privacidad. Hacer clic " Estoy de acuerdo", para que esta información ya no se muestre