PrestaShop 1.7 - dodawanie nowego produktu pozostałe sekcje


Poniższy wpis jest rozwinięciem poniższych wpisów i z tego powodu wskazane jest zapoznanie się z nimi w pierwszej kolejności:

 

Dziś zajmiemy się krótkim omówieniem pozostałych sekcji dostępnych podczas poszerzania asortymentu sklepu. 

Sekcja Ilość

PrestaShop 1.7 zakładka ilosć nowy produkt

W polu Ilość podaj stan magazynowy wprowadzanego produktu. Wartość ta będzie się automatycznie zmniejszać w miarę składanych zamówień. Pole Minimalna ilość na sprzedaż określa konkretną liczbę sztuk wymaganą aby zakupić produkt. Jeżeli chcesz aby Klienci mogli zakupić co najmniej trzy sztuki w polu umieść cyfrę 3. W ten sposób zakup jednej lub dwóch sztuk będzie niemożliwy. Pozostawienie w polu cyfry 1 wyłącza tą opcję, a Klient może zakupić dowolną liczbę sztuk danego produktu.  

PrestaShop 1.7  ilość

W polu Miejsce magazynowania określ, gdzie dany produkt jest magazynowany. Przydatną funkcją jest automatyczne przypomnienie o malejącym stanie magazynowym. W boksie Niski poziom produktów w magazynie wpisz liczbę, dla której system wysyłając maila przypomni Ci, że warto uzupełnić stany magazynowe. 

prestashop 1.7 stan magazynowy

Preferencje dostępności określają dostępne działania przy braku magazynowym. Jeżeli produkt zostanie wyprzedany w zależności od ustawień, produkt będzie lub nie będzie możliwy do zamówienia. Tutaj możesz określić etykiety wyświetlane w Twoim sklepie dla produktu dostępnego w magazynie oraz niedostępnego z możliwością zamówienia. Tutaj także określisz datę ponownej dostępności produktu. 

prestashop 1.7 preferencje

Sekcja Wysyłka

Prestashop 1.7 sekcja wysyłka

W tej części możesz określić wymiary oraz wagę produktu, czas dostawy czy dodatkowe opłaty zawiązane z wysyłką. Rozmiar paczki określa wymiary produktu, który będzie przygotowany do wysyłki. Czas dostawy to nic innego jak określenie w dniach czasu, który potrzebny jest na wysłanie zamówienia. Można tu osobno ustawić czas dla produktu dostępnego na stanie magazynowym jak i dla produktu niedostępnego z możliwością rezerwacji. Pozostawienie pustego pola wyłącza opcje wyświetlania czasu wysyłki. Następnie możesz także podać dodatkową kwotę, która będzie doliczona do kosztu wysyłki np. dodatkowa opłata za niestandardowy wymiar paczki. Ostatnie pole wyboru to określenie przewoźników, którzy dany produkt dostarczą do Klienta. Niewybranie żadnego przewoźnika sprawi, że na stronie sklepu dostępne będą wszystkie opcje wprowadzone do ustawień. 

 

Sekcja Wycena

Prestashop 1.7 - sekcja wycena

Jest to rozwinięcie opcji ustawianych w sekcji Ustawienia podstawowe. Poza ustawionymi wcześniej cenami netto i brutto sprzedawanego produktu, w tej sekcji możesz określić własną cenę zakupu produktu w polu Koszt własny, dodać specyficzne ceny czyli ceny promocyjne oraz określić ich warunki. Dla cen promocyjnych możesz określić grupę Klientów objętych promocją, liczbę sztuk produktu wymaganą do zamówienia a także zniżkę kwotową czy też procentową. W tej sekcji dostępna jest też opcja wyświetlania znaku Wyprzedaży na stronie sklepu. 

 

Sekcja SEO

Prestashop 1.7 SEO

Sekcja ta istotna jest dla wyszukiwarek internetowych. Wartości te będą wyświetlane na stronie wyszukiwarki. W polu Meta-tytuł wpisz nazwę lub krótki opis, który będzie charakterystyczny dla oferowanego produktu. Pozostawienie pustego pola spowoduje użycie nazwy produktu z ustawień podstawowych. Opis meta powinien zawierać krótki opis produktu, który będzie wyświetlany w wyszukiwarkach. Domyślny limit długości dla tej opcji to 160 znaków. 

Prestashop 17 meta title

prestashop 1.7 meta description

Przyjazny adres URL generowany jest automatycznie na podstawie ustalonego schematu min. nazwy produktu. 

prestashop 1.7 przyjazny urlStrona przekierowania to przydatna opcja, w przypadku gdy produkty jest niedostępny. Tutaj możesz ustawić stronę innego produktu, na którą zostanie przekierowany Klient w przypadku braku dostępności dodawanego produktu. Ustawienie opcji Brak przekierowania (404) spowoduje wyświetlenie błędu strony, Przekierowanie stałe (301) spowoduje trwałe wyświetlanie strony z innym produktem natomiast Przekierowanie tymczasowe (302) to opcja, która chwilowo przekieruje użytkownika sklepu na inny wybrany produkt.

prestashop 1.7 przekierowanie

 

Sekcja Opcje

prestashop 1.7 opcje

W sekcji tej możesz określić różne inne opcje, które nie znalazły swojego miejsca we wcześniej omawianych zakładkach. Pierwsza opcja to widoczność produktu na stronie Twojego sklepu PrestaShop 1.7. Opcja Tylko katalog spowoduje brak możliwości ręcznego wyszukania produktu poprzez wyszukiwarkę na stronie sklepu. Produkt będzie wyświetlany wyłącznie w przypisanych wcześniej do niego kategoriach. Ustawienie Tylko wyszukiwanie to z kolei możliwość tylko i wyłącznie ręcznego wyszukania produktu poprzez wyszukiwarkę sklepu. 

Tagi to słowa lub objaśnienia określające produkt. 

Prestashop 1.7 - tagi

Stan & Kody określają czy produkt jest nowy, używany czy odnowiony oraz odpowiednie kody definiujące oferowany produkt.

Prestashop EAn, ISBN

Dostosowanie pozwala użytkownikom sklepu na personalizację produktu np. wykonanie graweru, haftu lub nadruku. Kliknij +dodaj pole dostosowania i w boksie etykieta zdefiniuj nazwę dostosowania np. haft. Następnie z listy typ wybierz czy klient ma wpisać ręcznie tekst czy przesłać plik graficzny z projektem.

Prestashop 1.7 - dostosowanie

Ostatnią opcją są Załączone pliki. Tutaj możesz dodać pliki możliwe do pobrania na stronie swojego sklepu np. instrukcję obsługi, katalog lub inny dowolny plik z dysku. 

Prestashop 1.7 produkt załącznik

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej