PrestaShop 1.7 - dodawanie nowego produktu z kombinacjami


Ostatnio zajmowaliśmy się dodawaniem nowego produktu do sklepu PrestaShop 1.7. Dziś rozwiniemy opcję dodawania produktów z kombinacjami. Opcja ta służy do prezentowania różnych cech właściwych dla danego produktu jak na przykład jego kolor, długość czy materiał, z którego jest wykonany. Wartości te, w przeciwieństwie do cech, mogą mieć wpływ na cenę oferowanego produktu. 

 

Po zalogowaniu do panelu sklepu PrestaShop w wersji 1.7 wybierz w lewej kolumnie Katalog a następnie Atrybuty i Cechy. W prawym górnym rogu kliknij +dodaj grupę atrybutów.

ustawianie atrybutów prestashop 1.7

 

Na wyświetlonej stronie uzupełnij Nazwa, Nazwa publiczna i Typ atrybutu. Mamy tu do wyboru trzy opcje:

  • Lista rozwijalna – pozwala wyświetlić dostępne wartości w formie listy.
  • Przycisk jednokrotnego wyboru – wyświetla dostępne wartości w formie listy do zaznaczania.
  • Kolor lub tekstura – wyświetla wartości produktu w formie palety kolorów. Tu możesz również dodać plik z teksturą produktu np. zdjęcie faktury jeansu bądź drewna. Opcja ta będzie korzystna jedynie dla wybranych branż. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż jednorazowo tylko jedna opcja może być wybrana (albo kolor, albo faktura). Dodając równocześnie obie wartości wyższy priorytet uzyska tekstura, i to ona będzie prezentowana w Twoim sklepie.  

dodawanie nowych atrybutów prestashop 1.7

 

Aby utworzyć grupę atrybutów uzupełnij wszystkie wymagane pola i kliknij zapisz. Teraz możesz rozpocząć dodawanie atrybutów. W tym celu wejdź do nowo utworzonej grupy i dodaj wartości poprzez kliknięcie przycisku +dodaj nową wartość w górnym, prawym rogu ekranu. 

dodawanie wartości atrybutów prestashop 1.7

 

  • Grupa Atrybutów – z rozwijanej listy wybierz atrybut, który aktualnie chcesz edytować.
  • Wartość – tu możesz nadać konkretną nazwę wartości, którą dodajesz np. zielony, 100 cm czy sosna. 

Jeżeli w poprzednim kroku typ atrybutu został określony jako kolor lub struktura w okienku Kolor możesz zdefiniować konkretną barwę, która będzie wyświetlana na stronie produktu w Twoim sklepie. Są trzy możliwości definicji koloru: ręczne wpisanie koloru w kodowaniu HEX np. #008000 – dla zielonego, podanie angielskiej nazwy barwy „green” lub można wybrać kolor z dostępnej palety kolorów. 

Lista zdefiniowanych atrybutów prestashop 1.7

 

Po zdefiniowaniu wszystkich wartości kliknij zapisz i przejdź do dodawania nowego produktu w menu Katalog -> Produkty. O dodawaniu nowego produktu do sklepu PrestaShop 1.7 pisaliśmy tutaj.

 

Dodając nowy produkt zaznacz opcję Produkt z kombinacjami, a następnie przejdź do ustawień zaawansowanych lub kliknij w blok Kombinacje. 

dodawanie nowego produktu z kombinacjami prestashop 1.7

 

W sekcji Kombinacje z kolumny po prawej stronie wybierz kombinacje dotyczące dodawanego produktu. W tym miejscu pojawią się wszystkie do tej pory zdefiniowane przez Ciebie atrybuty. Po wybraniu odpowiednich wartości dla dodawanego produktu kliknij przycisk Generate/Generuj. 

generowanie kombinacji prestashop 1.7

 

Pojawi się lista wygenerowanych kombinacji dla dodawanego produktu. Wygenerowanym kombinacjom możesz teraz nadać wpływ na cenę produktu poprzez ręczne wpisanie ceny w odpowiednim wierszu lub kliknięcie ikony ołówka. 

zmiana cen dla kombinacji prestashop 1.7

 

Wybierając edycję za pomocą ołówka, uzyskasz dostęp do rozszerzonych ustawień kombinacji. Na nowej stronie szczegółów kombinacji możesz ustawić takie informacje jak: data dostępności konkretnej kombinacji, nadać jej indywidualny numer Index, EAN-13 lub JAN czy kod kreskowy. Możesz także wybrać zdjęcie produktu właśnie w tej konkretnej kombinacji. 

zaawansowane ustawienia kombinacji prestashop 1.7

 

Po uzupełnieniu wszystkich niezbędnych informacji kliknij zapisz. Twój nowy produkt z kombinacjami zostanie dodany do sklepu. 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej