PrestaShop 1.7 Specyficzne ceny – jak ustawić rabat na konkretny produkt


Zastanawiasz się jak ustawić rabat na konkretny produkt w swoim sklepie PrestaShop? A może chcesz obniżyć cenę dla konkretnego klienta sklepu? Z tego wpisu dowiesz się jak przyznawać rabat na poszczególne produkty.

Aby ustawić rabat na konkretny produkt należy skorzystać ze specyficznej ceny PrestaShop. W menu wybierz Sprzedaż, Katalog i Produkty. Z listy produktów wybierz produkt, dla którego chcesz zastosować rabat i otwórz go. W menu nawigacyjnym wybierz Wycena. Kliknij Dodaj Specjalną Cenę.

specjalne ceny/ specyficzne ceny prestashop 1.7

W tabeli możesz wybrać:

  • walutę jakiej ma dotyczyć rabat
  • kraj, na terenie którego rabat będzie obowiązywał
  • grupę klientów, którym przypiszesz rabat
  • konkretnego klienta, któremu chcesz przypisać rabat
  • daty dostępności nowej, niższej ceny
  • liczbę jednostek, których promocja będzie dotyczyć
  • wpływ rabatu na cenę.

Cenę można zmieniać kwotowo np. rabat 5 zł, lub procentowo np. 10% taniej. Zaznaczając pole zostaw początkową cenę, na karcie produktu w sklepie będzie wyświetlona przekreślona stara cena i obowiązująca nowa. Odznaczając pole zostaw początkową cenę, sklep wyświetli tylko i wyłącznie nową, obowiązującą na dany moment. Wygląd strony produktu uzależniony jest od zastosowanego szablonu i ewentualnych zmian w nim wprowadzonych.

wyświetlanie specjalnej ceny prestashop

Pamiętaj!

Powyższa cena specjalna w PrestaShop dotyczy przyznawania rabatów pojedynczym produktom. Jeżeli szukasz reguł przyznawania zniżek całym grupom produktów sprawdź:

 

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej