PrestaShop 1.7 – tłumaczenie sklepu - Tłumaczenie zainstalowanych modułów


Darmowy sklep PrestaShop 1.7 daje bardzo duże możliwości dostosowania wyglądu, funkcjonalności oraz treści sklepu. Każdy za pomocą kilku łatwych kroków jest w stanie dopasować sklep do swoich potrzeb i oczekiwań klientów. Dzięki dostępowi do funkcjonalności Tłumaczenia w PrestaShop 1.7 możesz dowolnie zmieniać brzmienie treści zainstalowanych poprzez moduły znajdujące się na sklepie. 

W menu po lewej stronie w panelu administracyjnym wybierz Ulepszenia, Międzynarodowy a następnie Tłumaczenia. Do wyboru masz 5 opcji:

Prestashop 1.7 tłumaczenie modułów

Niniejszy wpis poświęcimy został tłumaczeniom zainstalowanych modułów i na przykładzie modułu Formularz kontaktowy zobaczysz jak szybko zmienić treści zarówno po stronie frontu sklepu jak i panelu. W sekcji Modyfikuj tłumaczenia ustaw:

  • Rodzaj tłumaczenia: tłumaczenie zainstalowanych modułów
  • Wybierz moduł: formularz kontaktpey
  • Wybierz swój język: polski (polish)

I naciśnij Modyfikuj.

tłumaczenie modułów prestashop 1.7

Na nowo otwartej karcie ukaże się wykaz zwrotów w języku angielskim i proponowane przez system tłumaczenia na język polski. Zakładka Admin odnosi się do fraz zawartych w panelu administracyjnym. Zakładka Shop odpowiada za treści wyświetlane bezpośrednio na sklepie. Po wprowadzeniu niezbędnych zmian naciśnij zapisz i pamiętaj aby wprowadzone zmiany zawsze sprawdzić na swoim sklepie.

 prestashop 1.7 tłumaczenie

prestashop 1.7 moduł tłumaczenie 

Jeżeli przeprowadzone zmiany nie są widoczne na stornie sklepu musisz przeczyścić pamięć podręczną cache (w zależności od ustawień). W tym celu przejdź w panelu administracyjnym do Zaawansowane, Wydajność i kliknij w prawym górnym rogu Wyczyść pamięć podręczną

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej