Jak zarządzać grupami klientów w PrestaShop 1.7


Domyślne grupy klientów w PrestaShop 1.7.

Każdy sklep PrestaShop posiada domyślnie 3 grupy klientów – odwiedzający, gość i klient. Każda inaczej definiuje odwiedzających sklep. Odwiedzający to osoba, która nie założyła konta lub nie jest zalogowana. Gość złożył zamówienie w sklepie, ale konta nie założył. Klient to osoba, która konto w sklepie założyła ale niekoniecznie dokonała zakupu. 

 

Dodawanie nowej grupy klientów w PrestaShop 1.7.

Jeśli chcesz zdefiniować nową, własną grupę klientów, w sekcji Konfiguruj wybierz Preferencje, i Klienci. Przejdź do zakładki Grupy. U góry strony wybierz +dodaj nową grupę.

nowa grypa klientów w prestashop 1.7

Przejdziesz do strony tworzenia nowej grupy. 

  • Nazwa – w tym polu nadajesz nazwę nowej grupy.
  • Rabat – służy do określenia procentowego rabatu dla wszystkich członków grupy.
  • Metoda wyświetlania cen - określasz format wyświetlanej ceny – netto czy brutto.
  • Pokaż ceny  - możesz zdefiniować czy członkowie grupy będą widzieć ceny na sklepie czy też nie. 

Kliknij zapisz.

dodawanie nowej grupy klientów prestashop

Edycja grup klientów w PrestaShop 1.7.

Po utworzeniu grupy przejdź do jej edycji klikając ikonę ołówka na liście wszystkich grup. 

Tu możesz ustawić szczegóły dla swojej grupy. Możesz przypisać rabaty na poszczególne grupy kategorii, możesz włączyć lub wyłączyć możliwość używania/wyświetlania konkretnych modułów na sklepie.

  • Rabat kategorii – możesz przydzielać różne rabaty różnym kategoriom produktów. Ważne! Rabat ten nadpisuje rabat zdefiniowany przy tworzeniu grupy. 
  • Autoryzowane moduły – lista wszystkich modułów dostępnych w Twoim sklepie. Klikając tak/nie włączasz i wyłączasz możliwość korzystania z nich przez członków grupy. 

prestashop edycja grupy klientów

 

Dodawanie grup klientów do kategorii w PrestaShop 1.7.

Pamiętaj! Dodając nową grupę do PrestaShop 1.7 grupa ta nie jest przypisana do żadnych kategorii. Po jej utworzeniu musisz dodać ją ręcznie. W celu przypisania grupy klientów do kategorii w PrestaShop 1.7 przejdź do Katalog w sekcji Sprzedaż, wybierz Kategorie i na liście wyszukaj interesującą Cię grupę.

prestashop dodawanie grupy klientów

Przejdź do trybu edycji kategorii i wyszukaj sekcję Dostęp grupowy. Zaznacz nową grupę i kliknij zapisz

dodaj grupe kleintow prestashop

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej