Meta tytuł to kluczowy element każdej strony internetowej. Aby odnieść sukces w e-commerce, należy szczególnie zadbać o uzupełnienie wszystkich meta tytułów w sklepie PrestaShop 8.1. Dziś dowiesz się:
Meta tytuł, czyli meta title, to tytuł każdej strony sklepu lub witryny, wyświetlany w tytule zakładki przeglądarki oraz w wynikach wyszukiwania Google. Jest szczególnie istotny z punktu widzenia SEO. Meta title jest indeksowany przez Google i wpływa na pozycjonowanie strony. Ważne jest, aby każda strona miała indywidualny i niepowtarzalny meta tytuł.
W PrestaShop 8.1 meta tytuł dla różnych części sklepu ustawiany jest w różnych sekcjach.
Aby ustawić meta tytuł dla strony głównej PrestaShop, w panelu administracyjnym wybierz sekcję Konfiguruj, Preferencje, a następnie Ruch. Na wyświetlonej liście stron Twojego sklepu znajdź stronę główną – index (zazwyczaj pozycja numer 4). Klikając ikonę ołówka, przejdź na stronę edycji.
Strona edycji pozwala na uzupełnienie następujących informacji w zakładce SEO & URL:
Po wprowadzeniu zmian naciśnij zapisz.
Aby ustawić meta title dla stron kategorii (lub podkategorii), w panelu administracyjnym wybierz sekcję Sprzedaż, Katalog, a następnie Kategorie. Na liście kategorii wybierz tę, którą chcesz edytować, naciskając ikonę ołówka. Tutaj, w przeciwieństwie do strony głównej, jest znacznie więcej ustawień. Mniej więcej w połowie znajdziesz pole zatytułowane meta title. Zalecana długość meta tytułu dla kategorii to 70 znaków. Warto tak dobrać opis, aby zmieścił się w sugerowanym limicie. Dłuższy meta tytuł w PrestaShop będzie wyświetlany przy użyciu wielokropka. Po wprowadzeniu zmian kliknij zapisz.
Jeżeli nie zdecydujesz się na uzupełnienie meta tytułów kategorii – czego absolutnie nie polecamy – PrestaShop podstawi w to miejsce tytuł kategorii.
Jak nadać meta tytuł podkategorii w PrestaShop 8.1? Na liście kategorii kliknij kategorię nadrzędną, w której znajduje się interesująca Cię podkategoria, i przejdź do edycji.
Ważne: kategorie z podkategoriami mają na pasku akcji ikonę lupy (sugerującą istnienie podkategorii) i trzy kropki. Przycisk do edycji znajdziesz, rozwijając trzy kropki. Kategorie bez podkategorii nie mają lupy, a ołówek edycji widoczny jest jako ikona akcji.
Po ustawieniu meta title dla strony głównej, kategorii i podkategorii produktów, czas na produkty. Aby klienci mogli łatwo znaleźć Twój asortyment w wyszukiwarce, zadbaj o meta title produktów w sklepie PrestaShop. W panelu administracyjnym przejdź do sekcji Sprzedaż, Katalog i Produkty. Z listy wybierz interesujący Cię produkt i przejdź do jego edycji. Wybierz zakładkę SEO i uzupełnij pole Meta title. Podobnie jak w przypadku kategorii, długość tytułu powinna mieścić się w 70 znakach. Zapisz.