Case study SeedParade


Migracja sklepów PrestaShop wykorzystujących dostosowania (moduły) pisane na życzenie wymaga elastycznego podejścia i wcześniejszego przygotowania prac. W tym przypadku klient był zainteresowany pełną migracją składającą się z:

  • przeniesienia danych (klienci, zamówienia, produkty etc.),
  • przeniesienia funkcjonalności oraz dedykowanych rozwiązań.

Część wskazanych funkcjonalności wykorzystywała nieaktualizowane już moduły PrestaShop 1.6 (brak wersji do PrestaShop 1.7), co wiązało się z przepisywaniem niektórych z nich. Analogicznie wyglądała sytuacja w przypadku dedykowanych rozwiązań.

Dodatkowo zamawiający znający swoich klientów, chcąc wyjść im na przeciw chciał zachować wygląd sklepu maksymalnie zbliżony do swojej pierwotnej wersji. Docelowa grupa kupujących to osoby starsze, niepodążające za nowinkami technologicznymi. Zachowanie wyglądu i funkcjonalności miało więc na celu zminimalizowanie problemów z nawigacją przez stałych klientów, którzy zdążyli się przyzwyczaić do aktualnego wyglądu platformy.

By wyjść naprzeciw tym wymaganiom nasze prace rozbiliśmy na dwa równoległe procesy. Jednym z nich było przeniesienie grafiki zgodnie z wymaganiami klienta, natomiast drugim procesem była migracja wszystkich danych oraz przeniesienie niezbędnych funkcjonalności, na których zależało klientowi.

Podsumowując, mimo pojawiających się dodatkowych potrzeb ze strony klienta, cały proces przebiegł w sposób płynny, bezpieczny i bezproblemowy, a nowy sklep jest funkcjonalny i przyjazny kupującym.

Zrzut z części zadań

PrestaShop SeedParade

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej