O PrestaShop


PrestaShop to otwarty, wydajny i innowacyjny system e-commerce umożliwiający otworzenie własnego sklepu internetowego. Projekt został utworzony w 2005 roku we Francji i rozwija się bardzo szybko. Obecnie, społeczność przekracza już milion członków. Platforma posiada ponad 300 funkcjonalności takich jak: nielimitowane produkty z atrybutami, kategorie, multistore, wiele walut, języków, płatności, metod dostawy, CMS, filtrowanie, statystyki i wiele, wiele więcej. Sklep można rozwijać, wprowadzając dowolne zmiany i gotowe do zakupu moduły.

Niektóre cechy oprogramowania PrestaShop

Prosta administracja i intuicyjność

W porównaniu z innymi systemami, PrestaShop posiada prosty panel administracyjny. Jest to szczególnie istotne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z branżą e-commerce i szeroko pojętymi systemami CMS. Ponadto język techniczny jest ograniczony do minimum, co jest szczególnie ważne dla początkujących przedsiębiorców.

panel administracyjny prestashop

Możliwość łatwej modyfikacji

PrestaShop oferuje wiele możliwości dopasowania sklepu online do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Szeroka gama szablonów, a także mnogość dostępnych modułów sprawia, że bez trudu możemy zmienić wygląd i funkcjonalności sklepu.

Duża wydajność

Prestashop charakteryzuje się dużą wydajnością. W stosunku do rozbudowanych możliwości, które oferuje użytkownikom nie wymaga większej ilości zasobów serwera.

prestashop wielojęzyczność

Wielojęzyczność

Jedną z zalet PrestaShop jest wielojęzyczność. Oprogramowanie zostało przetłumaczone na ponad 40 języków, co zdecydowanie wpływa na jego popularność i systematyczne zwiększanie się społeczności użytkowników, a także specjalistów PrestaShop.

Responsywność

Prestashop pozwala na zoptymalizowanie sklepu internetowego pod kątem urządzeń mobilnych – smartfonów i tabletów. Należy pamiętać, że responsywność jest obecnie niezbędnym elementem podczas tworzenia przyjaznych dla użytkowników sklepów internetowych. To również płaszczyzna, która wpływa na widoczność sklepu w wyszukiwarkach.

prestashop rwd
prestashop funkcje

Niestandardowe funkcje

Prestashop oferuje możliwość rozbudowania sklepu o dodatkowe, niestandardowe funkcjonalności. Większość przydatnych modułów jest darmowa, jednak na potrzeby każdej firmy można wdrożyć nowe lub nietypowe funkcje. Otwarta architektura tego oprogramowania sprawia, że można w pełni modyfikować funkcjonalności sklepu, zmieniać jego układ i dostosowywać do indywidualnych potrzeb.

Duża społeczność użytkowników

Oprogramowanie PrestaShop jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań z branży e-commerce. To wielka zaleta, ponieważ ogromna ilość użytkowników wpływa na dynamiczny rozwój platformy. Funkcjonuje i powstaje wiele nowych modułów (rozszerzeń), a ewentualne problemy są bardzo szybko rozwiązywane.

prestshop seo

Wsparcie SEO

Oprogramowanie dostarcza użytkownikowi sklepu wiele przydatnych narzędzi, które są pomocne w optymalizowaniu sklepu - by był jak najbardziej widoczny w wyszukiwarkach internetowych. Jest to istotne, ponieważ pozycje w Google (oraz innych wyszukiwarkach) w dużym stopniu przekładają się na wyniki sprzedaży sklepu internetowego.

Personalizacja

Prestashop daje wiele możliwości dopasowania wyglądu sklepu online do własnych preferencji. Oferuje tysiące szablonów, które różnią się od siebie układem, kolorystyką i przeznaczeniem – niekiedy są one dopasowywane do konkretnych branży. Dodatkowo, zawsze istnieje możliwość stworzenia dedykowanej szaty graficznej – niepowtarzalnej i dostosowanej do indywidualnych wymagań.

prestashop personalizacja
prestashop e-marketing

Wsparcie marketingu

Prestashop oferuje sporo przydatnych narzędzi marketingowych, które mogą wpłynąć na wzrost sprzedaży m.in. programy partnerskie, lojalnościowe, bony rabatowe czy też mechanizmy polecający produkt znajomym.

Dopasowanie do polskiego rynku

PrestaShop jest jedną z najpopularniejszych platform typu Open Source w Polsce. W naszym kraju rozwijane są moduły i szablony dedykowane polskiemu rynkowi e-commerce, co przekłada się na szersze możliwości zastosowania tego silnika.

prestashop Polska

Multistore

Pozwala na instalację wielu sklepów internetowych, które obsługiwane będą w jednym panelu zarządzającym, również pod kątem walut, języka, opisów i wielu innych elementów. Takie rozwiązanie daje szerokie możliwości np. przy sprzedaży międzynarodowej.

Szerokie przeznaczenie

Oprogramowanie PrestaShop jest przeznaczone zarówno dla małych, średnich, jak i dużych sklepów internetowych. Przy odpowiedniej konfiguracji z powodzeniem funkcjonuje nawet przy ogromnej liczbie produktów.

prestashop szerokie przeznaczenie
prestashop kod

Otwarta architektura

PrestaShop działa na otwartej licencji Open Source, co oznacza, że otrzymujemy pełen dostęp do kodu e-sklepu, z możliwością dokonywaniu wielu zmian, zgodnie z potrzebami odnoszącymi się do panelu administracyjnego, jak i tymi, które mają być odpowiedzią na potrzeby klientów.

Tysiące szablonów do wyboru

Oprogramowanie jest oparte o system szablonów Smarty, czyli jeden z doskonalszych systemów zapewniający optymalną szybkość działania, poprawne wyświetlanie strony na smartfonach i tabletach, elastyczność, a także łatwość modyfikacji szaty graficznej. Efektem jest nowoczesna i atrakcyjna strona WWW dopasowana do aktualnych standardów.

szblony prestshop

Wsparcie sprzedaży

Dzięki dodatkowym funkcjom PrestaShop oferuje duże możliwości wsparcia sprzedaży takie jak rozbudowane statystyki, narzędzia umożliwiające analizę zamówień, wyróżnienie wybranych produktów, newsletter czy systemy rabatowe dla klientów.

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej