PrestaShop 1.7 – Obowiązkowe pola podczas składania zamówienia. Wymóg numeru telefonu w PrestaShop


Czy obowiązkowe podawanie numeru telefonu w PrestaShop powinno być opcjonalne, czy też lepiej aby system odgórnie narzucał taki wymóg podczas składania zamówienia? W PrestaShop silnik wychodzi naprzeciw Klientom, niestety nie zważając na późniejsze komplikacje związane z dostarczeniem zamówionego towaru. 

Sklep PrestaShop 1.7 w swojej domyślnej wersji ustawień nie wymaga podania numeru kontaktowego podczas składania zamówienia. Na pierwszym etapie składania zamówienia wymagane są podstawowe dane jak: imię, nazwisko oraz e-mail. 

prestashop 17 numer telefonu

Drugi krok to z kolei obowiązek podania: adresu wraz z kodem pocztowym i miastem. Domyślnie telefon jest polem opcjonalnym.  

numer telefonu zamowienie ps

Numer telefonu czy nazwa firmy są z kolei polami opcjonalnymi. W przypadku niektórych form dostarczenia przesyłki, jak na przykład paczkomat, brak numeru telefonu uniemożliwi odbiór przesyłki. Aby odebrać przesyłkę z paczkomatu InPost należy zeskanować kod QR lub podać jednorazowy kod. I tu pojawia się problem. Jak odebrać przesyłkę, gdy podczas składania zamówienia nie podało się numeru telefonu, bo nie był on wymagany? Naprzeciw Klientom i właścicielom e-sklepów wychodzi opcja wymaganie numeru telefonu w PrestaShop.

Aby ustawić wymagany numer telefonu przy zamówieniu w PrestaShop 1.7 w menu po lewej stronie wybierz Sprzedaż, Klienci i Adresy. Na dole strony, poniżej listy Klientów, kliknij „ustaw pola wymagane w tej sekcji”. Na liście, oprócz numeru telefonu, jest ponad to: 

  • Nazwa firmy,
  • Drugi adres,
  • Kod pocztowy,
  • Numer komórkowy,
  • NIP,
  • Numer DNI,
  • Inne.

prestashop wymagane pola

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij " Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej